לתיק אישורים ליועץ בטיחות - לחץ כאן
לכתב כמויות - לחץ כאן

מיגון אש

מיגון אש הינו תחום המתייחס ללוחמה פסיבית נגד אש. קרי, למרחב הפתרונות בהם יש לנקוט על מנת למנוע פריצת אש ו/או במידה ופרצה האש, למרחב הפתרונות בהם יש לנקוט על מנת למנוע את התפשטותה.
מיגון אש, מובחן מכיבוי אש בכך שהגנה פסיבית אינה דורשת אנרגיית הפעלה או אמצעים מיוחדים להפעלתה, בעוד כיבוי אש מחייב הפעלת אנרגיה אקטיבית, כגון בקבוק לחץ גבוה להפעלת מטף/ לחץ מים להפעלת ספרינקלר/חשמל להפעלת מערכות כיבוי אוטומטיות וכיוצ"ב.

לפרטים נוספים צרו עימנו קשר

03-9222113

 

פילו אש הינה למעשה "בית בוטיק" המציע את כל הפתרונות למיגון וכיבוי אש, כאשר ללקוחות החברה ניתנת אפשרות הבחירה, אם ליישם את הפתרון המוצע באמצעות הצוותים המנוסים של החברה או לרכוש את המוצרים המצויינים של החברה וליישם את הפתרון המוצע בעצמם.

 

 

כיצד פועל מיגון אש ?

פירמידת האש מלמדת ששריפה מתקיימת בעת קיומם של ארבעה רכיבים: חום, נוכחות חמצן, דלק ותגובת השרשרת הכימית. בזמן שריפה של חומר מוצק, מתפרק החומר תחת השפעת החום למולקולות ולשרשראות קצרות של מולקולות ומשחרר גז דליק. הגז מתרכב עם חמצן ובוער. רדיקלים חופשיים מסוג יוני הידרוקסיל ויוני מימן מפרקים את המולקולות ומשחררים פחמן שמגיב עם חמצן ("נשרף") ויוצר פחמן דו-חמצני.

אם אחד מחלקי הפירמידה חסר, לא תתקיים שריפה או תדוכא שריפה קיימת.

מיגון אש – לוחמה פסיבית נגד אש

לוחמה פסיבית נגד אש פועלת בשלושה מישורים במקביל:

מישור מניעת הדליקה

מישור עיכוב הבעירה

מישור חסימת מעבר אש ועשן

התמודדות נכונה ויעילה בלוחמה נגד אש נמצאת ברצף שבין ציוד מיגון אקטיבי – כיבוי אש, לבין ציוד הגנה פסיבית – מיגון אש. התמודדות נכונה ויעילה בלוחמה נגד אש מחייבת בסיס ידע רחב וניסיון עשיר, שיאפשר מתן ייעוץ, יישום ו/או מכירת פתרון מותאם וייחודי לכל אתר ואתר.

דוגמאות ליישומים שונים – מיגון אש

 למידע נוסף, צרו עמנו קשר!


 
פילו-אש פתרונות לכיבוי ומיגון אש

פילו-אש פתרונות לכיבוי ומיגון אש