לתיק אישורים ליועץ בטיחות - לחץ כאן
לכתב כמויות - לחץ כאן

תעלות מנדף

 

מהן למעשה תעלות?

 

כמעט כל מבנה קיים מחולק לתאים בודדים, אשר מופרדים זה מזה באמצעות רצפות תקרות וקירות וזאת מעבר לצורכי פרטיות, אלא לשם בידוד ומניעת התפשטות של אש בעת שריפה (מיגון אש). כשפורצת שריפה בחלק אחד של מבנה, לא נרצה שהאש תתפשט לשאר חלקי המבנה, אלא תשאר לכודה באותו איזור וכך יהיה קל יותר להתגבר עליה ובנוסף היא תגרום למינימום נזק לציוד ולחיי אדם. האדריכל אשר מתכנן את המבנה, צריך לשקול בין השאר כיצד לחלק את התאים בכל מבנה, כך שלא יעברו את הגודל המקסימלי ויכללו את רמת העמידות בפני אש וזאת כדי למנוע חדירה של אש מחלק אחד למשניהו. תעלות מוגדרות למעשה כנקודות החולשה בכל הקשור לנושא התפשטות האש.

 

לפרטים נוספים צרו עימנו קשר

03-9222113

 

 

מיגון אש לתעלות מנדף

מיגון אש לתעלות מנדף

 

תעלות מנדף

 

פתרונות מיגון אש למנדפיםתעלות מנדף אשר נקראות גם תעלות גריז, הן תעלות אשר נמצאות לרוב במטבחים גדולים ומסחריים, כאשר מטרת התעלות היא להוציא אל מחוץ למבנה את עשן הבישול, אשר כולל בתוכו גריז ושמן של בישול. חומרים אלו הם חומרים דליקים כאמור ולכן תעלה זו הופכת למקור מעבר אידיאלי לאש, באם היא פורצת בשטח המבנה. אש שפורצת במטבח יכולה למעשה בקלות יחסית לחדור את התעלה, במידה ולא תהיה מוגנת מפני אש, כשהשמן והגריז שבתוכה רק יגבירו את האש שתגרום בסופו של דבר לקריסה או המסה של התעלה ובכך נזק רב יותר למבנה. תעלות מנדף עשויות לרוב מנירוסטה או מפח ומטרתן לדאוג ששטח העבודה במטבחים התעשייתיים יהיה בעל אויר נקי ושאריות הבישול יועברו באמצעות תעלות אלה אל מחוץ למבנה.

 

הגנה על תעלות מנדף מפני אש

 

הגנה על תעלות מנדף מאשחברת פילו אש מתמחה במיגון תעלות מנדף מפני חדירה של אש. לחברת פילו אש מגוון הפתרונות הרחב ביותר בשוק בתחום הגנה אש על תעלות מנדף. הבחירה בחומר/פתרון כזה או אחר תלויה במספר משתנים, ובכלל זה תלויה בזמן עמידות האש הדרוש בהתאם להנחיות יועץ הבטיחות, וכן בשאלה מתי ניתן טופס 4 למבנה.

למבנים להם ניתן טופס 4 לפני הרוויזיה לתקן 1001 חלק 6, דהיינו לפני 12/2012, מומלץ למגן את התעלה ב PILOCOAT C579 שהינו הפתרון המושלם להגנת אש ל -137 דקות במחיר המשתלם ביותר ללקוח.
למבנים שקיבלו טופס 4 לאחר 12/12 מציעה פילו אש שילוב בין PILOCOAT C568 ליריעה קרמית PILOBLANKET CL4 . יש לציין כי נמצא שהפתרון המוצע על ידי חברת פילו אש, של שילוב בין יישום יריעה קרמית מסוג PILOBLANKET CL4 מהמנדף ועד לקיר הראשון במטבח, עם התזת PILOCOAT C579 מהקיר הראשון במטבח ובכל חלקי המבנה, בעובי שכבה של 10 מ"מ על גבי התעלה, מאפשר הגנת אש מקסימאלית גם במצב של ריבוי מערכות, והינו הפתרון החסכוני ביותר הקיים בשוק – חסכון בעלויות של למעלה מ – 30 אחוזים ללקוח.

הגנת אש לתעלות מנדפיםחומרים אלה יוצרים חציצה בין התעלה לבין האש שחודרת לשטח התעלה והופכים את התעלה לעמידה בפני הטמפרטורות הגבוהות שנוצרות בתוך התעלה, בשילוב עם שריפת שאריות הגריז והשומן שמגבירים גם כן את עוצמת האש. מניעת קריסת התעלה לפרק זמן מסויים של כמה שעות, יכולה לתת זמן לכוחות ההצלה להגיע למקום ולעצור את השריפה עוד לפני שתפגע ב- תעלות מנדף במבנה.


 
פילו-אש פתרונות לכיבוי ומיגון אש

פילו-אש פתרונות לכיבוי ומיגון אש