לתיק אישורים ליועץ בטיחות - לחץ כאן
לכתב כמויות - לחץ כאן

תעלות פח

 

מהו מיגון אש?

 

מיגון אש הוא למעשה הדרך בה אנו נלחמים באופן פסיבי באש. הרעיון העומד מאחורי מיגון מבנה בפני אש, הוא היכולת של המבנה להתמודד עם אש במידה ותפרוץ בעתיד. מיגון אש כולל בתוכו את מניעת האש ובמידה וכבר פרצה אש גם את מניעת התפשטותה. מיגון אש, בשונה מכיבוי אש, אינו משתמש באנרגיית הפעלה כמו ספרינקלרים או מטפים ומטרתו למעשה היא למנוע מלכתחילה את משולש הרכיבים שיכולים להוביל לשריפה- חום חמצן ודלק. למעשה אם אחד מהרכיבים לא יהיה קיים לא תוכל להתקיים שריפה, או שהיא תדוכא ממש בראשיתה. חברת פילו אש מציעה ללקוחותיה את מגוון המוצרים שמיועדים לצורך מיגון מפני אש.

תעלות פח

לפרטים נוספים צרו עימנו קשר

03-9222113

מה בין תעלות פח לשריפה?

מיגון אש לתעלות פחכדי שנוכל להילחם בשריפות עוד בטרם יפרצו עלינו לפעול בשני מישורים. ראשית עלינו להבין מהן נקודות החולשה של המבנה ולמנוע את הדליקה. המישור השני הוא לעכב את הדליקה במידה וכבר פרצה שריפה באזור מסוים במבנה, זאת כדי שהשריפה לא תוכל להתפשט מאזור אחד למשנהו במהירות. ככל שנכיר טוב יותר את המבנה שלנו ואת החומרים מהם הוא מורכב, נוכל להתכונן טוב יותר למצב של שריפה ולמנוע מבעוד מועד נזקים ברכוש ובאדם. כל מבנה בנוי מתאים נפרדים. התאים מופרדים אחד מהשני באמצעות קירות, רצפה ותקרות. נקודות החולשה במבנה הם למעשה התעלות. תעלות פח הן דרך שבה האש יכולה למעשה לעבור בתוך המבנה ולהמשיך לגדול ולהתעצם. כחלק מפעולת מיגון אש עלינו למגן את התעלות הללו, כדי שלא יאפשרו התפשטות האש בתוכן וכדי שהאש תעוכב בהן באמצעות חומרים מעכבי בעירה.

 

חומרים מעכבי בעירה המתאימים לתעלות פח

כדי למגן את תעלות הפח במבנה שלנו עלינו לדאוג לצפות אותן בחומרים מעכבי בעירה כגון:

PILOCOAT C-579 המבוסס על תערובת של טיח וגבס טחון, ומסוגל לספק הגנה מפני האש למשך כשעתיים ויותר על פח בעובי 2 מ"מ.
PILOCOAT C-568 חומר על בסיס צמנט מסוגל לספק הגנה מפני אש למשך 71 דק' לתעלת פח עם רשת בעובי 1 מ"מ
PILOBLANKET CL4 שמיכה קרמית או יריעה קרמית המסוגלת לספק הגנה מפני אש עד שעתיים.

מיגון אש לתעלות מפחחומרים שמוגדרים כמעכבי בעירה יפחיתו את הדלקה במידה ותפרוץ וזאת באמצעות בידוד ממוקד השריפה, או באמצעות יצירת פעולה כימית, אשר תפקידה לעצור את השריפה. חומרי הבעירה למעשה מייצרים תגובה כימית, אשר מקררת את הדלק שהוא חומר הבערה. בנוסף הם מסוגלים לייצר שכבת הגנה מבודדת על תעלות הפח ובכך האש לא תוכל להתקדם בתוכן. כמו כן חומרים אלה מיצרים דילול של רדיקלים חופשיים ובכך מעכבים את התפשטות השריפה בתוך תעלות הפח. לסיכום, במידה ואתם מעוניינים למגן את המבנה שלכם למקרה של שריפה, מומלץ כי תפנו לייעוץ אצל המומחים בתחום פילו אש, אשר יוכלו להתאים עבורכם את צורת המיגון האידיאלית עבורכם ולמבנה שלכם.


 
פילו-אש פתרונות לכיבוי ומיגון אש

פילו-אש פתרונות לכיבוי ומיגון אש