לתיק אישורים ליועץ בטיחות - לחץ כאן
לכתב כמויות - לחץ כאן

MONOKOTE® Z-156PC

 

מוצרים פטרוכימיים עמידים של חברת Grace

חומר מיגון בפני אש מסוג פטרוכימי קל במשקל, לא אורגני ובעל צפיפות אולטרה גבוהה המנוסח עם DCI-  פטנט חיוני וקריטי למניעת התפתחות קורוזיה מתחת לחומר המיגון.

מידע על המוצר

חומר מיגון בפני אש MONOKOTE® Z-156PC פותח ע"י Grace Construction products כמוצר שמטרתו להגן על פלדה ובטון הנמצאים בתנאים הקשים ביותר – כגון במפעלים פטרוכימיים, בתי זיקוק, מתקני גז טבעי נוזלי, פלטפורמות ימיות, תחנות כוח גרעיניות וקונבנציונליות וכו'.

חומר מיגון בפני אש MONOKOTE® Z-156PC הוא חומר על בסיס צמנט המנוסח עם בוקסיט ו-DCI  (מעכב קורוזיה) הדורש רק הוספה של מים באתר העבודה כדי ליצור תרחיף סמיך נשאב וניתן לעבוד. בגלל שמשקל החומר קטן ממשקל הבטון הרגיל ב- 65-75%, ניתן ליישם אותו בעובי שיספק עד 4 שעות עמידות בפני אש עם שחרור גז פחמימני.

חומר מיגון בפני אש MONOKOTE® Z-156PC נתמך ע"י Grace Construction products, בעלת 50 שנות ניסיון במיגון אש ועם כמות גדולה של המלצות, הזמינות ע"פ בקשה.

תכונות ויתרונות

חומר מיגון בפני אש MONOKOTE® Z-156PC נבדק בבדיקות אש בהתאם ל:

  • UL 1709  – עד 4 שעות
  • UL 263 – עד 4 שעות
  • נחקר ע"י UL לשימוש חיצוני גם בתנאי הקפאה\הפרשה
  • נבדק בבדיקת אש סילונית עם תקן HSE – OTI 95634 – עד 2 שעות
  • נבדק להתפוצצות ע"י מיקום של חומר נפץ במשקל 227 ק"ג במרחק של 19 מטר.
  • מאושר ע"י FM  למבני עיבוד פלדה

 עמידות

חומר מיגון בפני אש MONOKOTE® Z-156PC מתייבש לציפוי חזק עמיד בפני נזקים, המציע מיגון בפני פגיעות פיזיות הקורות תוך כדי פעילות השגרתית ותחזוקה במתקן. חומר מיגון בפני אש MONOKOTE® Z-156PC נבדק ליכולתו המקשרת, כוח הדחיסה, קשיחות ומאפיינים אחרים בהתאם לתקני "ביצועים באתר" API RP 2218 ו-ASTM.

גמישות של יישום

 את חומר מיגון בפני אש MONOKOTE® Z-156PC ניתן לערבב במערבלים פלסטיים סטנדרטיים. את החומר המעורבל ניתן להתיז בעזרת ציוד התזה ושאיבה ליישום מהיר ויעיל. את החומר ניתן ליישם גם בעזרת שפכטל וע"י שפיכה לתוך טפסות עץ.

חסכוני

חומר מיגון בפני אש MONOKOTE® Z-156PC מציע מיגון חסכוני לשימוש חיצוני ופנימי וגם לשימוש בסביבות נטויות לקורוזיה כגון אלו שמפורטות ע"י ISO 12944-2 עד לרמת קורוזיה C5-I ו-C5-M.

בדיקה

לפני היישום של החומר, יש לערוך בדיקה כדי לקבוע שכל התשתיות מתאימות ליישום של החומר המגן עליהן. על התשתית להיות נקייה מכל תוכן שעלול לפגוע ברמת ההדבקות של החומר המגן אליה ולהיות מתאימה לשימוש בחומרי צמנט פורטלנד.
מומלץ לבדוק את התשתיות המצופות בחומר מיגון בפני אש בצורה שגרתית. ניתן להתייעץ בחברת פילו אש.

ערבול
חומר מיגון בפני אש MONOKOTE® Z-156PC צריך להיות מעורבל ע"י מכונה במערבל "משוט". על המערבל להיות נקי ונטול כל חומר מהשימוש הקודם. המערבל צריך להיות מכוון למהירות נמוכה שתאפשר ערבוב הולם של החומר וצפיפות של 1.040-1.120ק"ג\מ"ק.
תוך שימוש במכשיר מדידה מתאים ומערבל, יש לשפוך למערבל (לפי החומר המגן) 12 ליטר של מי שתיה לשק אחד של חומר בזמן שהלהבים של המערבל מסתובבים. לאחר מכן יש להוסיף את החומר המגן ולערבל במשך כ-90 שניות עד שמקרם החומר יהיה חלק (בי גושים) בדומה לשמנת. ערבול יתר יקטין את שיעור ההזרמה ואת צפיפות החומר.

יישום
אין להשתמש בחומר מיגון בפני אש MONOKOTE® Z-156PC אם חלק ממנו קפוא או קרוש.
חומר מיגון בפני אש MONOKOTE® Z-156PC יהיה יבש בממוצע מינימלי, במקומות שהצפיפות תהיה 800 ק"ג\מ"ק.

 

יתרונות מפתח אחרים

יישום ע"י חברות מוסמכות, הדבקות ומאפיינים מכניים מעולים, מוליכות תרמית נמוכה מאוד, עד ל 25 מ"מ לציפוי, ביצועים גבוהים, סיוע טכני ברחבי העולם וזמינות החומר, לא דליק ולא  מתלקח, נטול אסבסט, כלוריד וגופרית, לא תורם ליצירת גז או עשן בזמן שריפה.

תנאים לא מומלצים

טמפרטורות עבודה גבוהות מ-C°93

יישום על משטחי אלומיניום או משטחים לא ברזליים אחרים

שימוש כבתור חומר עמיד

דרישות הציפוי

שכבת יסוד

חומר מיגון בפני אש MONOKOTE® Z-156PC מנוסח עם חומר מעכב קורוזיה מיוחד (DCI) שהוכיח את עצמו כחומר מעכב קורוזיה הנוצרת בעקבות כלורידים ותנאי סביבה אגרסיביים אחרים. אף על פי כן, לא ניתן להשתמש בחומר מיגון בפני אש MONOKOTE® Z-156PC כבחומר נגד קורוזיה ולכן, אנחנו תמיד ממליצים על יישום שכבת יסוד.

שכבה עליונה

לא נדרשת בדרך כלל. אף על פי כן, בתנאי סביבה קורוזיבים מאוד – יש ליישם שכבה עליונה של חומר נושם מתאים, ע"מ להאריך את אורך החיים של כל המערכת אנא צרו קשר עם PILOESH.

הובלה ואחסון

כל חומר שמיועד למיגון בפני אש צריך להיות מובל באריזה מקורית סגורה שנושאת את שם היצרן, החברה ותגי UL מתאימים לסיווג עמידות בפני אש. החומר צריך להשאר יבש עד רגע הכנתו לשימוש. אין לאחסן את חבילות על הקרקע\רצפה. מקום אחסון צריך להיות מכוסה ויש להרחיק את החבילות מן הקירות המזיעים ומישורים לחים. יש להשליך את החומר שנחשף למים לפני שימוש. יש להשתמש בחומר לפני תאריך פקיעת התוקף. 

MONOKOTE® Z-156PC

 

טמפרטורה

יש לשמור על טמפרטורת אוויר ותשתיות לא נמוכה מ C°5 במשך 24 שעות לפני יישום החומר, כל זמן היישום ומינימום 72 שעות אחרי היישום. לקבלת חוזק מקסימלי – יש לשמור את החומר מחדירת לחות במשך 72 שעות לפחות ולאחר מכן לתת לחומר להתייבש בצורה טבעית.

בטיחות

כשהחומר רטוב הינו מחליק. יש להשתמש בשלטים מתאימים בזמן יישום החומר הרטוב.

אריזה

שק במשקל 22,2 ק"ג

למשאית נכנסים בערך 880-900 שקים

42 או 48 שקים למשטח עטוף פלסטיק

מאפיינים ביצועיים

תכונות פיסיקליות

מומלץ

שיטת בדיקה\הערות**

הערך שנקבע במעבדה*

צפיפות חומר יבש

מינ'.800 ק"ג\מ"ק

ASTM E605

ראה הערות ***

כוח קשירה

מינ' 4,9 ק"ג\סמ"ר (0.49MPA)

ASTM E736

מינ' 13 ק"ג\סמ"ר (0.88MPA)

כוח דחיסה ב10% דפורמציה

58,6 ק"ג\סמ"ר (5.86MPA)

ASTM E761

73.2 ק"ג\סמ"ר (7.32MPA)

קשיות D

40

ASTM D2240

91

חוזק

מקסימום תיאורטי

1,24 מ"ר, 25 מ"מ (לשק)

צבע

אפור/לבן

VOC בC°50 תרכובות אורגניות C6-C28

פחות מ 1PPMW  (חלק למיליון ע"פ משקל)

מרחב פתוח דינמי (Thermal Desorption Gas Chromatography – mass spectrometry)

פחות מ 1PPMW  

סינון אמוניום

פחות מ 50 PPB- 50 ng/mg

יון מסנן ליון כרומטוגרפיה

פחות מ 50 PPB

מוליכות תרמית

UL1709

0,095 W/mK בC°24

0,175 W/mK בC°565

0,280 W/mK בC°889

 ט.ל.ח

ליישום הפרוייקטים באמצעות הצוותים המנוסים של החברה לחץ צור קשר

לרכישת המוצרים וביצוע בשיטת "עשה זאת בעצמך" לחץ על טופס הזמנה


 
פילו-אש פתרונות לכיבוי ומיגון אש

פילו-אש פתרונות לכיבוי ומיגון אש